Kuulamise saadikud

Kuulamise saadikud on 2023a alguse saanud vabatahtlik liikumine kuulamise olulisuse ning kuulamisoskuse edendamiseks. Kuulamisoskus on baasoskus, mis loob ühendust, mõjub närvisüsteemile paremini ning tõrjub üksildustunnet ning eraldatust. Kui inimene kogeb kuuldud olemist, tajub ta, et ta on mõistetud ja vastu võetud sellisena nagu ta on.

Algatus sai alguse vajadusest, mis nõustamise juures on eriti selgelt esile tulnud – vajadus olla kuuldud ja mõistetud, seega olla aktsepteeritud sellisena nagu inimene on ja kogeda kuuluvustunnet. Väga palju inimesi jagasid, kuidas nad teraapiaruumis või koolitusel kogesid esmakordselt kuuldud olemist.

Kuulamisoskus on pealtnäha elementaarne, kuid praktika käigus selgub, et päris keeruline. Viis, kuidas oleme harjunud teisi kuulama, kujuneb tihtipeale iseenda sisekõna kuulamiseks ja teise õpetamiseks.

Kuulamise saadikud on aktiivsed vabatahtlikud, kes on valmis koolitusel omandatud kuulamisoskuseid jagama aktiivselt meedia vahendusel (sh sotsiaalmeedia) või/ja praktikate käigus erinevatele sihtgruppidele. Näiteks koolides, töö juures, läbi kuulamisaktsioonide jms.

Järjest enam kuulen nii teraapias kui teraapiavälised, kus inimesed ütlevad, et “Oluline on, et mind kuulatakse. Hukkamõistuta. Ütlemata, et ära enam mõtle selle peale. Lihtsalt kuulatakse.”
Ka mina ise olen olnud sellises kohas, kus südamepõhjast vajasin seda, et mind kuulatakse ja aktsepteeritakse sellisena nagu ma sisimas olen. Kuulatud olemist kogesin tegelikult üsna hilises eas. Sellest sai minu elus pöördepunkt mina ise olemise suunas liikumiseks, enda sisemuse koopast välja astumiseks. Elu muutmiseks.
Jagan Sinuga raadio intervjuud Vikerraadio saates “Minu mängureeglid”, kus saate lõpus jagan kuulamise nippe.
Head kuulamist!

Meeli Laane
Vikerraadio “Minu mängureeglid” koos Tiina Jõgedaga

Liitu meiega!

Kuulamise saadikud

You Might Also Like

Leave a Reply

en_USEnglish