Kuulamise saadikud

Kuulamise saadikud on 2023a alguse saanud vabatahtlik liikumine kuulamise olulisuse ning kuulamisoskuse edendamiseks. Kuulamisoskus on baasoskus, mis loob ühendust, mõjub närvisüsteemile paremini ning tõrjub üksildustunnet ning eraldatust. Kui inimene kogeb kuuldud olemist, tajub ta, et ta on mõistetud ja vastu võetud sellisena nagu ta on.

Algatus sai alguse vajadusest, mis nõustamise juures on eriti selgelt esile tulnud – vajadus olla kuuldud ja mõistetud, seega olla aktsepteeritud sellisena nagu inimene on ja kogeda kuuluvustunnet. Väga palju inimesi jagasid, kuidas nad teraapiaruumis või koolitusel kogesid esmakordselt kuuldud olemist.

Kuulamisoskus on pealtnäha elementaarne, kuid praktika käigus selgub, et päris keeruline. Viis, kuidas oleme harjunud teisi kuulama, kujuneb tihtipeale iseenda sisekõna kuulamiseks ja teise õpetamiseks.

Kuulamise saadikud on aktiivsed vabatahtlikud, kes on valmis koolitusel omandatud kuulamisoskuseid jagama aktiivselt meedia vahendusel (sh sotsiaalmeedia) või/ja praktikate käigus erinevatele sihtgruppidele. Näiteks koolides, töö juures, läbi kuulamisaktsioonide jms.


Liitu meiega!


You Might Also Like

Leave a Reply

en_USEnglish