Grief School

Mõnikord lahkub üks inimene, kuid tundub, et kogu maailmas pole enam kedagi.

Alphonse de Lamartine

Leinakool on suunatud spetsialistidele, leinajaid toetada soovivatele inimestele ja leinajatele.

Leinakooli eesmärgiks on muuta ühiskond leinaja sõbralikuks, kus sõltumata ametist omavad inimesed baasoskusi ja -teadmisi leinas inimese toetamise kohta.

2024a avanevad leinajatele tugigrupid, kus on võimalik kogeda toetust ja täiendada oskusi, kuidas emotsionaalselt rasketest kogemustest läbi minna võimalikult elutervelt ja hoitult.


Spetsialistile ja leinaja toetajale

2023a alustas esmakordselt Eestis Leinaja toetaja / Leinateadliku spetsialisti täiendõpe. Täiendõpe koosneb 4st moodulist ja praktikatest, mille eesmärgiks on tuua teadlik ja oskuslik leinaja toetaja leinas inimesele lähemale. Väljaõppes osalevad nt arst, juuksur, terapeudid, kogemusnõustaja, sotsiaaltöötaja.


Leinajale

“Lein ei muuda Sind. Ta paljastab Sinu tõelise mina.”

John Greene

Mul on kahju, et Sinu eluteel on kaotus(ed), mis on purustanud Sinu südame. Allpool leiad samme, mis Sind toetavad sel teekonnal. 2024a avame tugigrupid, mille kohta tuleb info siia lehele esimesel võimalusel.

Kui soovid uurida leina kohta ja regulaarsetel veebikohtumistel rääkida leinast ja küsida nõu, soovitan alustada “Tunne oma leina” kuupõhise veebirprogrammiga.

Leinakohvik

Räägime leinast ausalt ja ehedalt. Tõstame üheskoos leinateadlikkust!

Leinakohvikus räägime leinast. Küsimustele vastab ja leinateemadel arutleb leinanõustaja Meeli Laane.


Lapse lein

Kui Sinu enda laps on leinas või soovid oma lähedast toetada, kelle laps(ed) leinab, soovitan kuupõhist veebiprogrammi lapse leinast, mis sisaldab lühikoolitust lapse leinast. Veebiprogrammis osalejatele on ette nähtud regulaarsed kohtumised leinanõustajaga veebis, kus saab toetust ja nõu regulaarselt.

Täiendavat infot lapse leina koolituste ja infomaterjali kohta leiad eraldi alalehelt


Eneseabi töövihikud ja infomaterjalid

Lein on kui ookean. Ta tuleb lainetena. Mõnikord on vesi tüüne ja mõnikord väljakannatamatu. Ainukene, mida me saame teha, on õppida ujuma.”

Vicki Harrison

Meediakajastused leinast


Intervjuud leinast


Enesetoetamise nipid leinas

Kuidas kehast emotsiooni vabastada?
Pinges keha lõdvestamine
Hingamine pingelisel ajal

Toetajad

You Might Also Like

en_USEnglish