Üksildusest hoitusesse – retriit naistele

Kuidas Sina enda jaoks sõnastad üksildust?

Kui ma oleksin...

Kui ma oleksin tuli,
valgustaksin ma kõikide üksikute hingede radu,
et neil tekiks huvi,
kuidas näha muud kui vihmasadu.

Kui ma oleksin tuul,
sosistaksin kõrvu hingematvalt ilusaid sõnu,
et näha naeratust suul,
sest just selles peitub võlu.

Kui ma oleksin maa,
tõmbaksin endasse kõik mured,
et lõpuks rahu saaks,
võiksid kaduda ka kõik pettumused.

Aga kui ma oleksin vihmasadu, 
võtaksin ma kaasa päikese ja vikerkaare,
et lootust jaguks,
nii koos nutust üle saame.

- Annalisa

Kas Sa koged üksildustunnet? Aeg-ajalt või pidevalt?

Statistikaameti kohaselt elab Eestis üksinda 207 765 inimest. Nagu Sa ilmselt juba tead,üksinda elamine ei tähenda ilmtingimata üksildust nii nagu ka kellegi teisega koos elamine ei tähenda tingimata seda, et üksildust selles leibkonnas ei kogeta. Üksildus saab alguse hingetasandilt.

Üksildustunnet suurendavad järgmised elusündmused:

 • kodust välja kolimine
 • lähedase surm
 • ülikoolis õpingute alustamine
 • töökoha vahetus
 • lapsevanemaks saamine
 • suhte lõpp
 • pensionile jäämine
 • hooldajaks olemine oma lähedastele

“Üksildusest hoitusesse” retriidil alustame me algusest – mis täpselt on üksildus Sinu jaoks, mida see tähendab ja kuidas Sa seda tajud. Millised on lood üksildustunde taga, kogemused ja lood nendest, mis järjepidevalt korduvad mõtetes. Mis on varjul üksildustunde taga ja kuidas tervendada haavatud osasid eneses, on kõik osa rännakust, millega me alustame üheskoos, üksilduse retriidil. Oleme lisaks praktilisele osale valinud hoole ja armastusega imelise looduskauni keskkonna ja kokku pannud kehale pai tegeva menüü, et selle nädalavahetusega maksimum luua. 

Ülesehitus:

 • – Esimesel päeval alustame üksildustunde kaardistamisega ja avastamisega – vaatleme teda uudishimuga ja avatusega.
 • – Teisel päeval käime läbi oma rännakud, mis on meid toonud üksildustundega ühendusse ja tervendame sisemisi osasid ning lugusid, mis vajavad tervenemist ja lubavad liikuda hoituse kogemuseni.
 • – Kolmandal päeval võtame kogetu kokku, kinnistades uusi teadmisi, lugusid ja kogemusi, mis meid parimal võimalikul viisil toetavad. 

Toitlustus: toit, kui sõltuvus on tihtipeale üksildustunde kaaslaseks. Kergesti seeditav toit soodustab füüsilisi puhastumisprotsesse lisaks emotsionaalsele. Toetame keha puhastumist läbi võimalikult kerge toitlustuse.

Nende päevade jooksul koged individuaalseid harjutusi, grupi- ja paaristööd ning ühiskulgemist, teineteist toetades, kuulates ja tunnistades teineteise isiklikke teekondi, mis võivad vägagi sarnaneda omavahel ja mingil moel jällegi olla väga erilised. Grupp saab olema väike ja intiimne, et saaks tekkida veel suurem ühtekuuluvus tunne ja hoitud ruum.

Meetoditest rakendame peamiselt järgmiseid: psühhodraama, biblioteraapia, loovteraapia, kognitiivteraapia, sisemise perekonna süsteem (Internal Family System), transpersonaalsed meetodid laiemalt, Gestalt ja intuitiivsed protsessid. Samuti on oma koht hetkes toimuvale ja täpselt sellele, mis soovib end luua.

Retriiti viivad üheskoos läbi Dr Esther Avnon Iisraelist ja leinanõustaja Meeli Laane.

Dr Esther Avnon on psühhoterapeut, psühhodramaatik ja biblioterapeut. “Üksildus on mind saatnud läbi elu. Kogesin seda esimest korda peale oma isa surma, kui olin 8-aastane. See mõjutas mu lapsepõlve kuni tänaseni. Üksildustundega toimetulek võimaldas mul leida enda sisemise tugevuse” kirjeldas Esther. 

Meeli Laane on transpersonaalne psühhoterapeut ja leinanõustaja. “Väga pikalt oma elus ma ei tunnistanud endale üksildustunnet, see oli muutunud loomulikuks osaks minu nö normaalsest elust. Selleni jõudes sain aru, kuidas ma olin õppinud end teistest eraldama ning siit algas sügav sisemine rännak, mida ma soovin ka Sinuni tuua sel retriidil.” 

Üksildusest hoituseni – retriit naistele

Aeg: 4-6. november, 2022

Reedel, 04.11. alustame kell 15.00
Pühapäeval lõpetame kell 12.00

Asukoht: Koolimäe loomemaja, Haljala vallas Lääne-Virumaal, vaikses kohas männimetsas, paarisaja meetri kaugusel mererannast.

Tasu per osaleja: 360 eur

Osamakse korral tasub osaleja 180 eur broneerides ning ülejäänud summa kas kohapeal sularahas või vahetult ennem retriiti ülekandega.
Tagastamatu broneerimistasu on 60 eur.
Tühistades broneeringu rohkem kui 1 nädal ennem retriiti, tagastatakse 50% kogumaksumusest.
Tühistades broneeringu 1 nädal ennem retriiti, makstud summat ei tagastata.

Osalustasu sisaldab: 

 • – majutus
 • – saun
 • – toitlustus
 • – retriidi läbiviimist
 • – tõlget inglise-eesti-inglise suunal

Kui Sa vajad transporti võ saad pakkuda transporti, kirjuta palun Eneli.Ringmae@gmail.com

Registreerumisvorm

Registreeru, täites alljärgnev vorm või tasu kohe, kas osamaksena või kogu summa korraga.
Üksildustunne

You Might Also Like

en_USEnglish